KS Arka Kiekrz - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • ORZEŁ Slopanowo - ROKITA Rokietnica 1:2
  • RAKIETA Głuponie - ORKAN Objezierze 1:2
  • RZEMIEŚLNIK Kwilcz - KŁOS Gałowo 2:1
  • ARKA Kiekrz - LKS Kicin 1:0
  • SUCHARY Suchy Las - GKS Golęczewo 4:0
  • JURAND Koziegłowy - WARTA Wartosław 0:2
  • ZŁOCI Złotkowo - CZARNI Kaźmierz

Brak aktywnych ankiet.

Historia Klubu

Jak do tego doszło?

Po wojnie tereny wokół kościoła zostały przejęte na skarb państwa, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w latach 1980-90 przewidziane było na terenie przy ulicy Wypoczynkowej boisko sportowe dla projektowanego osiedla rekreacyjnego. Po 1998 roku w wyniku ustawy sejmowej, władze lokalne i administracyjne winny dokonać zwrotu zwłaszczonych nieruchomości parafialnych. Z 36 ha gruntów parafialnych oddano niecałe 6 ha i na tych terenach proboszcz naszej parafii podjął decyzję o urzeczywistnieniu planu powstania boiska sportowego dla parafialnego klubu ARKA KIEKRZ. Dużym, bardzo dużym nakładem życzliwych parafian teren został zniwelowany, opłotowany i wytyczona 3 boiska do rozgrywek, a na jednym z nich ułożono 8 tys.m2 darni.
Trochę historii...

Sekcja piłki nożnej powstała już w 1978r. przy miejscowym Ludowym Klubie Sportowym. Piłkarze z czasem awansowali do klasy "A", a w 1985r. rywalizowali nawet w branżach o wejście do ligi okręgowej. W 1988r. sekcja została rozwiązana, a drużyna przeniesiona do Poloni P-ń. W 1933r. z inicjatywy ks. proboszcza Edwarda Nawrota utworzony został klub LZS Arka Kiekrz i odbudowana sekcja piłki nożnej. Drużyna w 1994r. awansowała nawet do klasy "A",a wzmocniona piłkarzami z Poznania grała w klasie okręgowej. W 2000r. drużyna seniorów zawiesiła rozgrywki, a potem również zawieszona została działalność klubu.
Jak jest teraz?

Powstało Stowarzyszenie "Klub Sportowy Arka Kiekrz". Został opracowany statut , stowarzyszenie zostało zarejestrowane w sądzie. Obecnie ma ono osobowość prawną. Został powołany zarząd, którego prezesem jest Pan mgr Marek Trepka. Piłkarze są zarejestrowani i zgłoszeni w ZPN, przebadani przez lekarza i zdolni do gry. Zawodnicy są pełni zapału do gry, są chętni i liczymy na ich coraz lepsze występy.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

ROKITA Rokietnica - CZARNI Kaźmierz
ZŁOCI Złotkowo - JURAND Koziegłowy